Zimowe warsztaty Przestrzeni Głosu 2022

27 grudnia, 2021

ZIMOWE Warsztaty Przestrzeni Głosu
Termin: 24-29 stycznia 2022 (poniedziałek-sobota)

Drugi tydzień ferii od poniedziałku do soboty.

Miejsce: Przestrzeń Głosu, Poznań-Junikowo

Koszt: 1100 zł (bez wyżywienia, osoby spoza Poznania – za dodatkową opłatą 100 zł można podczas warsztatów spać w studio wokalnym)

Ilość uczestników: 12-18 (większość zajęć indywidualnych lub w grupach 6-9 osobowych)

Podczas warsztatów odbędą się dwa koncerty – oba z pianistą, pierwszy tylko w gronie uczestników, drugi otwarty dla publiczności – choć kameralny.

Wykładowcy:
emisja głosu: Sara Malińska, Magdalena Szymańska, Karolina Supron
aktorstwo: Karolina Supron,
kształcenie słuchu, zespoły wokalne, improwizacja jazzowa, słuch harmoniczny: Zosia Miksa Kurowska
posturologia wokalna: Ernest Szymański
pianista koncertów: Michał Sobierajski

Zajęcia:

  • codziennie jedna indywidualna emisja głosu 45 min (w szósty dzień – 30 min)
  • warsztaty z aktorstwa w grupach 6-9 osób – w sumie 3 godziny
  • warsztaty z posturologii wokalnej w grupach 6-9 osób – w sumie 3 godziny
  • codziennie zajęcia w grupach 6-9 osób dobranych poziomem (grupa podstawowa i grupa zaawansowana): kształcenie słuchu, improwizacja wokalna, słuch harmoniczn – zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane, każdy trafi do właściwej grupy zaawansowania.
  • codziennie zespół wokalny
  • performing (wewnętrzny koncert z pianistą czyli technika występów scenicznych)
  • koncert finałowy (na małej sali koncertowej, z pianistą).

Zapisy:
mailowo przestrzen.glosu@gmail.com lub SMS 693554045

Możliwość otrzymania szczegółowego grafiku zajęć.

Przykładowy plan dnia:
10:00-11:30 lekcje indywidualne
11:45-13:15 zajęcia w grupach (kształcenie słuchu, improwizacja wokalna, słuch harmoniczny)
przerwa obiadowa
14:00-14:30 zespoły wokalne
14:45 warsztaty (różne w zależności od dnia: aktorskie, z postawy, performingi – sztuka występów scenicznych)

O wykładowcach:

Magdalena Szymańska
Pedagog wokalny, rehabilitant głosu; założycielka studia wokalnego Przestrzeń Głosu, prezes i współtwórczyni Musica Est – spółki powołującej do życia dwie szkoły: Studium Muzyki Liturgicznej oraz Przestrzeń Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Od 2015 roku jest certyfikowanym pedagogiem wokalnym Natural Voice Perfection. Jest dyrygentką scholii liturgicznej Marco Angeli działającej przy parafii św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. Absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej (na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej). Współpracuje jako trener wokalny m.in. z solistami i chórzystami zespołu Gospel Joy. W 2016 r. nagrała wokale do muzyki filmowej (kompozycje Lecha Jankowskiego do animacji Stacey Steers pt. Edge Of Alchemy), w 2017 r. nagrała chórki do spektaklu “Dupak” (kompozycja Karoliny Supron dla Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu).

Karolina Supron
Wokalistka na wielu albumach studyjnych, m. in.: Gienek Loska BAND „Hazardzista”, „cudowny świat”, „Jarzynki i przyjaciele”, „Vivaldi jak 300 lat temu”, Maciej Maleńczuk „Tęczowa Swasta”, Stanisława Celińska „Atramentowa”, Stanisława Celińska „Suplement”, De Mono „XXX”, IDA „Prosta historia”, Strachy Na Lachy „Przechodzień o wschodzie”. Na co dzień związana jest ze Szkołą Tańca Współczesnego w Poznaniu, szkołą wokalną „Przestrzeń Głosu”, a także ze studiem aktorskim STA. Stworzyła muzykę do spektakli dyplomowych: „Lalki” reż. D. Abbe (Teatr Nowy, 2016r.), „Gromiwoja wg Arystofanesa” reż. J. Moszkowicza (Studio STA, 2017r.) oraz do „Dupaka” (Scena Wspólna, 2017r.).
Jako aktorka zagrała m. in. w: teledyskach Verby, Dwa Sławy, Palucha („Gdybyś kiedyś“). W 2016 roku wcieliła się w rolę Amy Winehouse (Teatr Wielki, Poznań).

Sara Malińska
Studentka wydziału Commercial Music Performance (University of Westminster) w Londynie. Ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia, gdzie opanowała umiejętność gry na fagocie oraz fortepianie. Wokalistka sesyjna, kompozytorka i autorka tekstów. Swoją przygodę ze śpiewem rozpoczęła w wieku 5 lat, kiedy zaczęła jeździć po festiwalach i konkursach wokalnych dla dzieci. Od tego czasu nagrała wiele własnych utworów, uczestniczyła w The Voice of Poland, koncertowała w chórkach gwiazd X-factor-a i sama kształciła się prywatnie u najlepszych nauczycieli emisji głosu w Polsce (m.im. Sonia Lachowolska). Nauką śpiewu zaczęła zajmować się podczas praktyk na studiach, i tak zostało do dziś. Uwielbia pracę z dziećmi, a w najbliższym czasie przewiduje nagranie własnej płyty.

Zosia Miksa Kurowska
Absolwentka studiów magisterskich specjalności Rytmika na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki oraz studiów licencjackich z Wokalistyki Jazzowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoje umiejętności w zakresie emisji głosu, interpretacji tekstu czy improwizacji wokalnej zdobywała pod okiem dr hab. Janusza Szroma, mgr Julii Rosińskiej-Kopala oraz mgr Barbary Włodarskiej-Fabisiak. Śpiewa i występuje przed publicznością od dziecka. W ostatnich latach koncertowała m.in. z „Jagodziński Trio”, CoOpertate Orchestra oraz Natalią Niemen, a także brała udział w licznych projektach muzycznych – Koncercie Nagraniowym Gospel Joy, „Music On The Spotlight”, „Kulturalny Stary Rynek” i wielu innych. Artystka współpracuje i nagrywa utwory dla projektu „Pomelody – the Power of Melody”.

Michał Sobierajski
Wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów i aranżer, zdobywca trzeciego miejsca w drugiej edycji programu The Voice of Poland. W maju 2017 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach, na kierunku Jazz i muzyka estradowa. 21 kwietnia 2015 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, zatytułowany Przed snem. Płytę promowały single „Część” i „Rzeka”. Brał udział w LIII Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w ramach koncertu „SuperDebiuty”.